نتایج جستجو برای عبارت :

درسـته اشـتباه کـرده ولـی تـو دلـش رو نـسوزون.

درسـته خـانـمت غـــذا رو ســوزونــده
ولــی تــوی شـوهــر دلـش رو نــسوزون
غـذا شــوره؟ بـی نـمکه؟ ســوخته و یـا تَـه گـرفته؟
ایـنا اصـلا ارزشــش رو داره کـه اوقــات
خـوش زنــدگیـمون رو بـه خـاطرش خــراب کنـیم
خـیلی‌هـا دنـبال فـرصت میـگردن کــه بـه
هــمدیـگه محـبـتشون رو اثــبات کــنن

خـوبـه مـا هـم از ایــن فرصـت‌ها استــفاده کـنیم
و بـا چشــم پــوشی کــردن از عــیوب هـمدیـگه(زن و شوهر)
عــشقـمون رو بیــشتر بــه هـــم ثـابــت
آنقـدر نگـذاشتـی ببـوسمـت کـه بـوسیـدن را هـم ممنـوع کـرده انـد ..... !!!

و حـالا کـه نفـس هـای مـان بـه شمـارش افتـاده 

مثـل عشـق سـال‌هـای وبـا ... !

لعنـت بـه تـو 
لعنـت بـه مـن 
لعنـت بـه همـه مـا 
بخـاطـر همـه بـوسه هـایی کـه از هـم دریـغ کردیـم 

اگـر زنـده مـانـدی از طـرف مـن بـه تمـام مـردم دنیـا بگـو ...... 
تـا مـی‌تـوانیـد همدیگـر را ببـوسیـد . 

نسل مـا همـه مـُردن در عصـر یخبنـدان 
عصـری کـه بوسیـدن حکـم جـام شـوکـران را داشـ
از پیکر چاک چاک اثر آوردند 
زان یار سـفر کـرده 
خـبر آوردند . . .
پیکر مطهر پاسدار مدافع حرم
شهید محمد جنتی (حاج‌حیدر)
فرمانـده ایرانی تیپ زینبیون
بعداز گذشت ۲ سال از زمان شهادت
شناسایی و به آغوش میهن برمی‌گردد.
_eshgh @zakhmiyan_eshgh
جایگاه مهربانی در اسلام
بـجـاست، قبل از آنکه به بیان جایگاه مهربانی در اسلام و ارزشی که این آئین مقدّس برای آن قائل است بپردازیم، نگاهی به دنیای پرزرق و برق و بظاهر متمدّن غرب بیندازیم و ره آورد بیگانگی آنان از اخلاق و معنویت را به بهانه رشد صنعت و تکنیک ارزیابی کنیم.بازدید :2143
زمان تقریبی مطالعه :6 دقیقه
تاریخ : چهارشنبه 1397/12/29
متاءسفانه امروزه در کشورهای غربی برغم پیشرفتهای علمی و صنعتی خبری از عواطف انسانی نـیـسـت و فـقـر عـاطـفـی مـوجود
کشـور اسـلامی ایــن نیــست کـه...
مسـئولان و کـارگزاران آنــها
از قیـمت اجـناس و کـف حقـوق کارگران خبـر نـداشته باشـند

کشــور اسـلامی ایــن نـیست کــه...
مَـردم؛ مسئــولان را در فـروشگاه ها نـمی بیـنند کـه
بـرای خـود و خـانواده شـان خـرید کــنند و بـا گـرانی ها آشـنا شــوند

کشــور اسـلامی ایــن نـیست کـه...مسئـولینــش ادعـای مسلمونیـشون لایـه ازون رو ســوراخ کـرده
و بـا پـیـشانی پـینه بسـته و تسـبیـح در دسـت
بـا دسـتی چــرب لـقمه ا
هوش مصنوعی زلزله را پیش بینی می کند

پس از تست موفقیت آمیز برنامه هوش مصنوعی زلزله ، در آزمایشگاه، از الگوریتم یادگیری ماشین برای
زلزلــه هایــی در شمـــال غربــی اقیانوس آرام استفاده شد. در ماه مه سال گذشته پس از سیزده ماه سکوت
زمیــن های واشنگتـــن این شهــر به ارزه در آمـــد. این رمین لرزه در عمق بیست مایلی کوه های المپیک
به وقوع پیوســـت و تـــا جزایر ونکور ادامه پیـــدا کــرد. سپس دوباره به مرز های ایلات متحده بازگشت.
به گفته کارشناس
۱- از فولادی که به صورت میلگرد در بتن استفاده می کنیم باید به صورت یک شبکه و کلاف یک پارچه در آورده تا بتواند به خوبی در مقابل نیروهای وارده از خود مقاومت نشان دهد. به این شبکه میلگرد و آرماتورهای بـه هم بافته شده حصیری یا مش بندی می گویند.
۲- میلگردها را معمولا با توجه به قطر آنها می خوانند مثلاً میلگرد ۱۸، میلگردی است که قطر آن ۱۸ میلیمتر میباشد.
۳- حداقل میلگردی که در ساختمانها مصرف می شـود نـمـره ۶ می باشد. (خاموت)
۴- درساختمان فلزی ما از می
مـاه مُــحرم خـودش بــرای بعـضی هـا یـه پـا اُلمـپـیکه
مسـابـقات زیـباتـریـن دخـتر مُـحرم
مسـابــقات خـوش هیـکل تـرین پَـسر مـُـحرم
مسـابقات بـهترین جـمله ی طـنز بـه یزیـد نـوشته شـده پـشت ماشیـن و... 
دخـترک هــای بـه خــود رسیــده و آرایــش کـرده
و آدامــس در‌ دهــان و پــرحــرف و بـی خــیال
بـه عـزای حسیـنی بــیایـند گــویی در حال تـماشای
بــرنـامـه تــلویــزیــونی هســـتند و
هیـچ گـاه بـر مُصـیبت ابـاعبـدالله غَــمگین نـمی شون
هوش مصنوعی زلزله را پیش بینی می کند

پس از تست موفقیت آمیز برنامه هوش مصنوعی زلزله ، در آزمایشگاه، از الگوریتم یادگیری ماشین برای
زلزلــه هایــی در شمـــال غربــی اقیانوس آرام استفاده شد. در ماه مه سال گذشته پس از سیزده ماه سکوت
زمیــن های واشنگتـــن این شهــر به ارزه در آمـــد. این رمین لرزه در عمق بیست مایلی کوه های المپیک
به وقوع پیوســـت و تـــا جزایر ونکور ادامه پیـــدا کــرد. سپس دوباره به مرز های ایلات متحده بازگشت.
به گفته کارشن
مُـولایـمان عـلی علـیه السـلام آنـقدر پـیراهنش را وصـله زد
کــه فـرمـود از خـیاط دیــگر خـجالت میـکشـم

حــالا مقـایـسه کنـید بـا زنــدگی بـرخی از مسـوولان

و بــرخی کـه بـرای رسیــدن بـه مَـنصب ریاست و نـمایندگی

از شــیوه هـای عجــیبی استــفاده میــکنـن

از وعــده های کـه لایـه ی اُزون رو ســـوراخ کـرده تـا

شــام  و بَــزن و بَرقــص گــرفته تــا قلـیان رایــگان...
 .
+برای درک بهتر متن فوق کلیپ حتما مشاهده بشه+
.

متاسفانه مرور
قرآن در صحنه

7166
أَمْ حَسِبَ الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ أَنْ لَنْ یُخْرِجَ اللَّهُ أَضْغَانَهُمْ.
آیا بیماردلان پنداشته ‏اند که خداوند هرگز حَقد و حسدهایشان را آشکار نمى ‏سازد؟
(سوره ۴۷: محمد - جزء ۲۶ - آیۀ 29،  ترجمۀ خرمشاهی)

(منبع عکس)

تفسیر علامه‌ طباطبایی

راغـب مـى گوید: کلمه (ضغن) به کسره و به ضمه ضاد به معناى کینۀ شدید است، کـه جـمـعـش (اضـغـان) مـى آیـد. و مراد از جمله (الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ) اشخاص ضـعـیـف الایـ
ایـنکه یـه مشـروب خور رو طـوری جـذب کـنیم
کـه مشـروب رو بــذاره کــنار ایــن درســتهولـی اگـه کــاری کـنیـم کـه هـم مشــروبشـو
بخــوره هــم مســجدشــو بــیاد
و هــم ایــن سبــک زنــدگی متـناقــضش
رو تــبلیغ کــنه مسـجد رو جــذب مشــروب کـردیــم
اگـه کــاری کنــیم طــرف بـی عفــتی رو بــذاره کـــنارهــرزگی و هــیزی رو بـــذاره کـــنار ایــن درســتهولـی اگـه کـاری کنـیم طــرف پـُـرروتر از قـبل
با ادعــای کشـف نــوعی گـوگــولـی تـر

اجاره خانه در ترکیه
شــهر اســتــانــبــول یــکــی از بــهــتــریـــن و منـــاسبــتــریــن شهـــرهـــای دنــیــا در زمــیــنــه وسیـــله‌هـــای نــقــلــیـــه عمـــومـــی مــی‌بـــاشـــد، و طــی پــیــشــرفـــت ســـالـــهــای اخـــیــر خـــود مـــی تـــوان گــفـــت در تمـــام نــقــاط شهـــر، حـــداقـــل یـــک یـــا دو وســیـــله نــقــلــیـــه عــمـــومـــی مـــوجـــود اســـت، و هـــر ســـالـــه بـــه تـــعـــداد ای
دانلود آهنگ جدید پویا حسین زاده دیوونمی
دانلود آهنگ پویا حسین زاده به نام دیوونمی کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ ، با لینک مستقیم ، همراه با پخش آنلاین و متن آهنگ
دانلود آهنگ فوق العاده دیوونمی با صدای پویا حسین زاده از جوان ریمیکس
Download New Music Pouya Hosseinzadeh – Divoonami

جدیدترین ساخته پویا حسین زاده را می توانید هم اکنون از جوان ریمیکس دانلود نمایید.
آهنگ جدید پویا حسین زاده، دیوونمی نام دارد.
امیدوارم از موزیک رضایت داشته باشید.
با آرزوی موفقیت روزافزون برای این
روبرویت که می نشینم احساس می کنم هر دو به دنیا پشت کرده ایم...
علیرضا عباسی
----------------------------------
گفتم: چند دقیقه این‌جا بنشین و به من تکیه بده. گفت: کارم از تکیه گذشته… دلم می‌خواهد توی بغلت بمیرم.
عباس معروفی
 انسان ها اگر بخواهند بین تو و خوشبختی شان یکی را انتخاب کنند.. مسلماً تو را انتخاب نخواهند کرد.
ژان ماری گوستاولو کلزبو

آدم نباید روح خود را دو دستی تقدیم کسی کند که قصد ندارد روحش را تقدیم کند، کسی
روبرویت که می نشینم احساس می کنم هر دو به دنیا پشت کرده ایم...
علیرضا عباسی
گفتم: چند دقیقه این‌جا بنشین و به من تکیه بده. گفت: کارم از تکیه گذشته… دلم می‌خواهد توی بغلت بمیرم.
عباس معروفی
 انسان ها اگر بخواهند بین تو و خوشبختی شان یکی را انتخاب کنند.. مسلماً تو را انتخاب نخواهند کرد.
ژان ماری گوستاولو کلزبو

آدم نباید روح خود را دو دستی تقدیم کسی کند که قصد ندارد روحش را تقدیم کند، کسی
روبرویت که می نشینم احساس می کنم هر دو
به دنیا پشت کرده ایم...

علیرضا عباسی
گفتم: چند دقیقه این‌جا بنشین و به من
تکیه بده. گفت: کارم از تکیه گذشته… دلم می‌خواهد توی بغلت بمیرم.

عباس معروفی

انسان ها اگر بخواهند بین تو و خوشبختی
شان یکی را انتخاب کنند.. مسلماً تو را انتخاب نخواهند کرد.

ژان ماری گوستاولو کلزبو
آدم نباید روح خود را دو دستی تقدیم کسی
کند که قصد ندارد روحش را تقدیم کند، کس
                         ای رمضان                         

مــاه  زیبــای خــدا  ای رمضـان     ماه  قـرآن  و دعـا  ای رمضـان
 هر کجـا پا بنهی یـاد خــداست    ذکرحق در همه جا ای رمضـان
شبت آرام وسحر شیرین است    روزهـا پــر ز صفـا ای رمضـان
صـوت قـرآن و منـاجـات و دعـــا    همـه آهنـگ خــدا ای رمضـان
دل مـا را کـه گنـه کـرده سیـاه   پرکن از نـور و صفـا ای رمضـان
همـه مهـمـان خـداونـد کریـــم    سر این سفره سرا ای رمضـان
وق
غار کرفتوغار کـرفـتـو در سـیـنه یک رشـتـه کـوه آهـکـی در شـمال دره ای عـمـیـق قـرار گـرفـته است اثرها مـتعـددی از پـناگاهـها و دخـمـه ها و حـفـره ها یـی دیـده مـی شـونـد که در کـنار غار اصـلـی قـرار دارااست مـوقـعـیـت غار به گـونه ای است که به طـور کـلـی بادگـیـر نـیـسـت و در زمـسـتان دامـنـه جـنـوبـی را نـمـی پـوشـانـد در حـالـی که 500 مـتـر دورتـر و در جـنـوب شـرقـی غار بادگـیـر بـوده و بـرف آن را مـی پـوشـانـد , در سـویـی دیگـر دره ک
به اعتقاد من , نظریه اداره کل حقوقی قوه قضاییه که در پاسخ استعلام زیر صرفا به استناد قاعده فراش و اقرار قبلی زوج , برخلاف نتیجه آزمایش DNA که حاکی از عدم امکان تولد طفل از صلب وی می باشد دعوای زوج را مسموع ندانسته و او را مکلف به انجام کلیه تکالیف شرعی و قانونی پدر واقعی طفل دانسته است با عنایت به موارد زیر مبنی بر اشتباه است .
1- قاعده فراش از امارات قانونی است و نتیجه آزمایش انجام شده که DNA مثبت ادعای زوج است از امارات قضایی محسوب است و اماره قضای
غزل: پــر زمـزمـه از خـداست قـرآن

پــر زمـزمـه از خـداست قـرآن
 مـوسیـقـی روح مـاست قـرآن
بـا آن بـه خـدا تــوان رسـیـدن
 ‌ زیـرا سـخـن خـداسـت قـرآن
هــر آیـه آن چـو پــلّــه نــور
 ‌ ‌ تـا مـنـزل کـبـریـاسـت قـرآن
هر کس به لب،این کـلام دارد
دانـد بـه دلـش چهاست قـرآن
نـور دل و نـور لـحـظـه مرگ
نـور شـب قـبـر مـاست قـرآن
روحـم چــو هـوای بعد بـاران
 سرشـار کُـنِ صـفـاست قـرآن
بـهـتـر ز تـمـامـی جـهانست
دنـیـاسـت فنا،بقـاست قـرآن
ا

رهپویان
هدایت: مـسـیـحـیـان تبشیری کتاب مقدس(تورات) را وحی خداوند و پایه و انگیزه
صهیونیست بـودن خـود مـی دانـنـد. آن ها برای سربلندی و خوشامد قوم یهود و مخصوصا
صهیونیست ها هر کاری که توان داشته باشند انجام می دهند برای نمونه مـهـم تـریـن
اعـتـقـادات این فرقه که کاملا صهیونیست بودن مسیحیت تبشیری را نشان می دهد به
قرار زیر است:

1. استقرار مجدد: الهیات مسیحیت تبشیری- صهیونیستی بر اساس بازگشت
دوباره یهود به سرزمین موعود (فلسطین) بنا شده است
پیرمرد مهربانی بود. هرروز به ما سرمی زد و جالب اینکه هروقت مرا می دید صلوات می فرستاد. آینه ای دم دست نداشتم اما با هر صلوات او به سمت حوضچه کوچک حیاط سرک می کشیدم و خودم را ورانداز می کردم. نه شال سبزی... نه نشانه ای... رمزش چه بود؟ خدا می داند.از پدرم چیزی نمی دانستم. تا یاد دارم از وقتی که چشم باز کرده بودم سایه مادرم بر سرم بود. البته یکی دو همسایه پر انرژی و با نشاط هم داشتیم که با ما خیلی مهربان بودند. با وجود آنها من و مادرم احساس قدرت می کردیم.
غزل شمارهٔ ۹۱۵                    ای پــــیــــک عــــاشــــقـــان اگـــر از حـــالـــم آگـــهـــی          روشــــن بــــگــــو حــــکــــایــــت آن مـــاه خـــرگـــهـــی          بـــگـــذر ز بــوســتــان نــعــیــم و ریــاض خــلــد          مــــــا را ز دوســــــتــــــان قــــــدیــــــم آور آگــــــهــــــی          وقــت سـحـر کـه بـاد صـبـا بـوی جـان دهـد          جــان تــازه کــن بــبـاده و بـاد سـحـرگـهـی   
غزل شمارهٔ ۶۹۰                    مــردیــم در خــمــار و شــرابــی نــیــافـتـیـم          گـــشـــتـــیـــم غـــرق آتــش وآبــی نــیــافــتــیــم          کـــردیــم حــال خــون دل از دیــدگــان ســؤال          لـیـکـن بـه جـز سـرشـک جـوابـی نیافتیم          تــا چـشـم مـسـت یـار خـرابـی بـنـا نـهـاد          هــمــچــون دل شــکـسـتـه خـرابـی نـیـافـتـیـم          رفـــتـــیـــم در هــوایــش و بــرخــاک کــوی او      
مقدمه:
تصادفات جاده‌ای (درون شهری و برون شهری) امری اجتناب ناپذیر در شهر‌های شلوغ و پرجمعیت است که متاسفانه درصد این تصادفات به دلیل رعایت نکردن اصول رانندگی صحیح در حال افزایش است. گذشته از این موارد عوامل دیگری مانند تاثیرات زیست محیطی مخرب مانند تابش مستقیم نور خورشید، تگرگ، باران اسیدی، اکسیداسیون و فضولات پرندگان باعث آسیب به رنگ بدنه خودرو و قطعات پلاستیکی مانند قاب آینه، سپر، قاب پلاک و جلو پنجره می‌شود که ظاهر خودرو را تحت تاثیر
مجموعه تست زبان تخصصی رشته صنایع غذایی
آمادگی آزمون کارشناسی ارشد مجموعه تست زبان تخصصی صنایع غذایی ویژه کنکور به همراه تست ها و پاسخ تشریحی ،در قالب pdf و در 263 صفحه.
مشخصات فایل
تعداد صفحات
263

حجم
2473 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pdf

دسته بندی
جزوه

توضیحات کامل
مجموعه تستهای آزمون زبان تخصصی :

این مجموعه تست جز مجموعه جزوات آمادگی آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع غذایی ویژه کنکور می باشد که همراه تست ها و پاسخ تشریحی ارائه شده است،در قال
امروزه دانشمندان علوم اجتماعی ،مباحث فرهنگی را به عنوان یک از موضوعات مهم در کانون توجه و مطالعات خود قرار داده اند . کما اینکه آنان تعاریف متفاوتی نیز از فرهنگ ارائه داده اند. مردم دنیا در طی سالیان سال زندگی بر روی کره خاکی ، فرهنگ های متفاوتی داشته اند که بر آمده از تلاش و کوشش آنان دردست یابی به نیازهایشان در طول زمان بوده و از نسلی به نسلی دیگر منتقل شده است . یکی از ویژگی های فرهنگ ، دگرگونی آن در سایه آموزش پذیری و یا انتقال پذیری است ، ک
غزل شمارهٔ ۶۴۴                    بـا روی چـون گـلـنـارش از بـرگ سـمن باز آمدم          بــا زلــف عــنــبــر بـارش از مـشـک خـتـن بـاز آمـدم          تــا آن نــگــار ســیــمـبـر شـد شـمـع ایـوانـی دگـر          مــردم چــو شــمــع انـجـمـن وز انـجـمـن بـاز آمـدم          گــفــتــم بــبــیــنـم روی او یـا راه یـابـم سـوی او          رفـتـم ز جـان در کـوی او وز جـان و تن باز آمدم          از عـشـق آن جـان جـهـان بـگـذشـتـم از جـ
غزل شمارهٔ ۷۵۹                    ای ســــر زلـــف تـــو لـــیـــلـــی و جـــهـــانـــی مـــجـــنـــون          عــــالــــمــــی بــــر شــــکـــن زلـــف ســـیـــاهـــت مـــفـــتـــون          خـــســروان شــکــر شــیــریــن ســخــنــت را فــرهــاد          عــــاقــــلــــان طــــرهٔ لــــیـــلـــی صـــفـــتـــت را مـــجـــنـــون          خــــال زنــــگــــیــــت ســـیـــاهـــیـــســـت بـــغـــایـــت مـــقـــبـ
غزل شمارهٔ ۷۰۱                    از عــمـر چـو ایـن یـک دو نـفـس بـیـش نـداریـم          بـنـشـیـن نـفـسـی تـا نـفـسـی بـا تو برآریم          چـــون دل بــســر زلــف ســیــاه تــو ســپــردیــم          بــاز آی کــه تـا پـیـش رخـت جـان بـسـپـاریـم          جـــز غـــم بـــجـــهـــان هـــیـــچ نـــداریـــم ولـــیــکــن          گــــر هــــیــــچ نــــداریــــم غــــم هــــیـــچ نـــداریـــم          ز آنــــروی کــــه از
غزل شمارهٔ ۸۱۵                    زهــــی جــــمــــال تــــو خـــورشـــیـــد مـــشـــرق دیـــده          بـــــتـــــنـــــگـــــی دهــــنــــت هــــیــــچ دیــــدهٔ نــــادیــــده          ســــواد خــــط تــــو دیـــبـــاچـــه صـــحـــیـــفـــهٔ دل          هــــــلــــــال ابــــــروی تـــــو طـــــاق مـــــنـــــظـــــر دیـــــده          مــــه جــــبــــیــــن تــــو بــــرآفــــتــــاب طــــعــــنـــه زده

1ـ فضیلت دانش طلبى.مـن سلک طریقا یطلب فیه علما سلک الله به طریقا الـى الجنه ... و فضل العالـم علـى العابـد کفضل القمـر علـى سـائر النجـوم الیله البـدر.(1) هرکه راهى رود که در آن دانشـى جـوید ، خداوند او را به راهى که به سـوى بهشت است ببرد ، و برترى عالـم بر عابـد ماننـد برتـرى ماه در شب چهارده بـر دیگـرستارگان است .ستارگان است .2ـ دین یابى ایرانیان.لو کان الدیـن عند الثریا لذهب به رجل من فارس ـ او قال ـ مـن ابناء فارس حتى یتناوله ،(2) اگـر دین به
ایام عید نوروز
و مسائل پیرامون آن، مستلزم اموری‌ اسـت‌ کـه‌ هـر یک احکامی مناسب خود را
می‏طلبد و ما نکاتی را در این زمینه یادآور می‏شویم‌:
1. خرید و فروش پول
یکی
از امـور رایج در آستانة فرارسیدن اعیاد و به خصوص‌ عید نوروز، خرید و
فروش‌ پول‌ «نو» است، بـدین صورت که مثلاً شـخصی صـد هزار تومان پول نو را
به صد و بیست هزار تومان یا کم‏تر و بیش‏تر می‏خرد. سؤال این است که حکم
این معامله چیست؟
پاسخ: معاوضه‌ و معاملة مزبور صحیح است و اشکالی بر
غزل شمارهٔ ۲۳                    چـون خـون نـخـسـپـد خسروا چشمم کجا خسپد مها          کـز چـشـم مـن دریـای خـون جوشان شد از جور و جفا          گــر لـب فـروبـنـدم کـنـون جـانـم بـه جـوش آیـد درون          ور بـــر ســـرش آبـــی زنـــم بـــر ســـر زنــد او جــوش را          مـــعـــذور دارم خـــلـــق را گـــر مـــنـــکـــرنـــد از عــشــق مــا          اه لــیــک خــود مــعــذور را کــی بــاشــد اقـبـال و سـنـا          از جــوش

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها